Welkom bij Leiden Marathon

Verkeerde Datum…

In Leiden vinden wij voor onze lopers een aantal onderdelen erg belangrijk. Een van de onderdelen is de medaille. Daarom hebben wij altijd mooi ontworpen medailles, ditmaal met de karakteristieke Koornbrug erop.

 

Helaas bleek bij aflevering uit China dat door een vervelend misverstand buiten ons controlegebied de datum op het kleinood van alle zondagse afstanden, uitgezonderd de hele marathon, geen 17 maar 16 mei 2015 toont. Snel nieuwe bestellen ging qua tijd niet meer.

 

De medaille blijft van grote schoonheid en wordt zondag gewoon omgehangen. Wij weten zeker jij hem ook mooi vindt. Maar op voorhand bieden wij alvast onze oprechte excuses aan.

 

Wil jij na de marathon toch de juiste medaille ontvangen? Stuur dan voor 1 juni 2015 een mailtje met jouw naam, adres, woonplaats, afstand en startnummer naar administratie@prijzenshop.nl. Je krijgt de medaille met juiste datum dan als nog toegestuurd.

 

 

Onderzoek 2015

Ook dit jaar houdt de Vereniging Fysiotherapie en Wetenschap weer een groot onderzoek bij de lopers van de hele en halve marathon van de Leiden Marathon. Ditmaal gaat het vooral over trainingsintensiteit en hardloopblessures. Vind jij dat ook belangrijk? Doe dan mee en surf naar de pagina Onderzoek 2015.

 

Er komt een boek…

Kort na de 25e Leiden Marathon zal er een boek verschijnen die de 25 jaren Leiden Marathon in beeld gaat brengen. Het wordt een document voor liefhebbers, die in beperkte oplage zal worden uitgebracht. Je kunt je spoedig inschrijven voor een exemplaar.

 

De uitgave wordt mede mogelijk gemaakt door het Businessplatform Schipholweg in Leiden.

Fantastische 25e Leiden Marathon

Leiden kan terugkijken op een geweldige 25e editie van de Leiden Marathon. De NK Halve Marathon, het cadeautje van de Atletiekunie, werd een prooi voor talent Bart van Nunen in een prima tijd van 1.04.35 en Stefanie Bouma in 1.18.10. Voor Van Nunen is dit zijn definitieve doorbraak.

 

De klassieke afstand ging naar de Keniaan David Rutoh in een teleurstellende tijd van 2.17.27 en Christina Skosane uit Zuid-Afrika in 3.00.15. De wind was in het poldergebied te hard en te koud.

 

De 10 kilometer werd een prooi voor Titus Kirwa uit Kenia met 29.18 die zijn landgenoten Louis Ndiema en Henry Kosgei in de sprint versloeg. Beatrice Cherono ook uit Kenia won bij de dames in 34.33.

 

De 5 kilometer werd voor het eerst als nightrun op zaterdagavond gehouden. Was zeer sfeervol en werd gewonnen door Jasper Boot van Leiden Atletiek  in 16.15 en Linda Alzate Ramirez in 19.36. Bij de KidsRun waren Pepijn Tromp (7.21) en Minou de Wit (8.21) de snelsten.

 

De gemeente Leiden gaf de organisatie een cadeau door in de startstreep op de Breestraat en finishstreep op de Vismarkt een natuursteen in te metselen met daar Leiden Marathon Start en Finish op.

 

David Rutoh

Programma 25e Leiden Marathon

16-05-2015 7:47

Zaterdag 16 mei 2015

12.00 uur Garenmarkt: Na-inschrijving/afhalen startnummers Feestplein open
13.00 uur Start Stadswandelingen met Het Gilde (sponsored by Business Club Leiden)
14.00 uur Optredens The Rockschool (zang, hip-hop, dans, breakdance, dj-wedstrijd)
15.00 uur Start Stadswandelingen (tweede groep) met Het Gilde
15.00 uur De KinderDisco
16.00 uur Gastenontvangst in Speciale Tent
18.00 uur Grote Pasta Party met Italiaanse muziek
19.30 uur De Kinderdisco
20.00 uur Unity On Tour Optredens verschillende artiesten
22.15 uur Breestraat: Warming-up 5 van Ton van Bemmelen Sports door De Vlietlijn
22.30 uur Breestraat: Start 5 van Ton van Bemmelen Sports by Night

Zondag 17 mei 2015

08.30 uur Stadsgehoorzaal Breestraat: Janssen Biologics Businessdorp Open
10.00 uur Langs hele parcours: Uitgebreid muziek- en sportprogramma begint
10.00 uur Breestraat: Startschot 21 van Zorg en Zekerheid (met NK)
10.45 uur Breestraat: Startschot 42 van NEM
11.30 uur Garenmarkt: De KinderDisco
12.15 uur Breestraat: Warming-up CORPUS KidsRun door De Vlietlijn
12.30 uur Breestraat: Startschot CORPUS KidsRun
14.15 uur Breestraat: Warming-up 10 van Heerema Marine Contractors  door De Vlietlijn
14.30 uur Breestraat: Startschot De 10 van Heerema Marine Contractors
16.45 uur Vismarkt: Sluiting Leiden Marathon
17.30 uur Garenmarkt: Start Medewerkersbuffet
20.00 uur Garenmarkt: Start Leiden Marathonfeest

Leiden Marathon gaat beginnen…

14-05-2015 9:02

Het gaat beginnen in Leiden. Bruggen worden gebouwd, lichtbomen worden geplaatst. Tentendorp op de Garenmarkt wordt opgebouwd. Hekken worden geplaatst, start- en finishlijn worden gemarkeerd. Kortom, Leiden maakt zich op voor de grote horden hardlopers die de mooie historische stad komen bezoeken.

 

Zaterdag wordt de Garenmarkt geopend om 12 uur en is er dans, muziek, gezelligheid, stadswandelingen, pasta party en natuurlijk de plek waar lopers hun startnummer en shirts kunnen ophalen of kopen. Na de aantrekkelijke zaterdagse markt worden start- en finishgebied opgebouwd. Kortom, het gaat beginnen.

 

De starts beginnen op zaterdagavond om 22.30 uur met leuke lichteffecten, een echte Night Run onder de naam 5 van Ton van Bemmelen Sports. Op zondag de NK Halve Marathon en 21 van Zorg en Zekerheid om 10.00 uur en de klassieke 42 van NEM om 10.45 uur. Dan de CORPUS KidsRun om 12.30 uur en de grote 10 van Heerema Marine Contractors om 14.30 uur.

 

Zo ziet de start op zaterdagavond eruit.

IMG_5332

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Films zijn bekend

29-04-2015 3:08

Tijdens het 1e Leidse Sport Film Festival worden 16 filmvoorstellingen gegeven. Allemaal in Het Kijkhuis in Leiden op 14, 15 en 16 mei. Hieronder staat de volledige programmering.messi

Donderdag 14 mei

16.00 The Unknown Runner 70 min. 17:10
16.15 The Dark Horse 124 min. 18:19
19.00 Ping Pong 80 min. 20:20
19:15 Solo: De Wet van de Favela 55 min. + Q&A 15 min
20:25 21.00 Chariots of Fire 124 min. 23:04
21.15 Solo: Out Of A Dream 90 min. + Q&A 15 min 23:00

Vrijdag 15 mei

16.00 Nieuwe Helden 87 min. 17:27
16.15 Row Hard, No Excuses 83 min. 22:38
19.15 Next Goal Wins 97 min. 20:52
21.15 Red Army 76 min. 22:46
21.30 Messi 93 min. 23:03

Zaterdag 16 mei:

14.00 Senna 106 min. 15:46
14.15 Kobe Bryant’s Muse 105 min 16:00
16.15 Freedom’s Fury 90 min.
17:45 16.30 Ventoux 90 min. 18:00
Wil je meer weten over deze films en tickets kopen, klik hier




JOUW DIGITALE KRANT 2015

  • Vul hier je startnummer in en bekijk je persoonlijke krant

Sponsors

Sponsors

16 en 17 mei 2015

Powered by

Volg ons

Nieuws

18-05-2015

Fantastische 25e Leiden Marathon - Lees verder

16-05-2015

Programma 25e Leiden Marathon - Lees verder

15-05-2015

Verkeerde Datum… - Lees verder

14-05-2015

Leiden Marathon gaat beginnen… - Lees verder

Twitter feed

Twitter

 

Onze hoofdsponsors: